Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredyt konsolidacyjny ? Dla kogo ?
#1
Witam, zwracam się z pytaniem, dla kogo tak naprawdę przewidziany jest taki kredyt ? Wydawało mi się, że kredyt konsolidacyjny przyznawany jest osobom, które nie są w stanie płacić wszystkich mniejszych kredytów osobno, tylko chcą  je połączyć w jeden kredyt i płacić jedną ratę. Banki natomiast dość szybko wytrąciły mnie z ww. myśli. Mianowicie jeżeli osoba, która ma kilka pożyczek, na łączną kwotę ok 18 tysięcy zł, zarabia 3500zł miesięcznie na ręke, a do tego nie ma na utrzymaniu rodziny, ani własnego mieszkania, idzie do banku po kredyt konsolidacyjny i wciąż słyszy odmowę, to jest (przynajmniej dla mnie) bardzo niezrozumiała sytuacja. Zastanawiam się, czy kredyt konsolidacyjny jest rarytasem dla osób z wyższej klasy społecznej, czy też taki kredyt nie istnieje, a jest jedynie.. no właśnie.. czym ? Proszę o odpowiedź
Odpowiedz
#2
A to ciekawe zadałeś pytanie. Jeśli chcesz mogę podać Tobie namiary na osobę zajmującą się takimi zagadnieniami.Ma tez swój portal, na którym porusza tematykę konsolidacji kredytów. Podaję link: http://www.bogatyelblag.pl/. Jest tam kontakt to Bartosza Radomskiego. On powinien wszystko wytłumaczyć. Polecam.
Odpowiedz
#3
Witam, 

Otóż ja skorzystałam z kredytu konsolidacyjnego, ale nie dlatego, żeby połączyć ratę za kredyty, ale spłaciłam dwa mniejsze kredyty (mój i męża) i jeszcze dobraliśmy dodatkową kwotę (spory remont). Wcale nie trzeba mieć jakichś super dochodów, żeby ta opcja była możliwa. Wystarczyło tylko nie mieć zaległości w ratach i oczywiście mieć jakąś zdolność kredytową.
Odpowiedz
#4
Witam

myślę iż kredyt konsolidacyjny jest kredytem dla każdego kto ma wiele kredytów w różnych bankach spłacają je terminowo ale nie raz miesiąc jest słabszym miesiącem finansowym więc na życie nie wiele pozostaje. Skorzystałem sam z takiego kredytu zmniejszyłem sobie raty i do tego dostałem dodatkowe środki na realizacje planów.
Odpowiedz
#5
Należy jednak również pamiętać że niższa rata oznacza wydłużenie okresu kredytowania i najczęściej całkowity koszt pożyczki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości