Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubezpieczenia zwierząt
#1
Czy ktoś zna jakąś firmę, króra posiada w ofercie ubezpieczenia zwierząt domowych ???
Odpowiedz
#2
W Polsce ubezpieczenie dla zwierząt domowych oferują firmy m.in.: PZU, Warta, Allianz. Najwięcej propozycji dotyczy ubezpieczenia zwierząt domowych, w ramach ubezpieczenia mieszkań i domów.

PZU zawarł umowy z lecznicami weterynaryjnymi, których wykaz otrzymamy od agenta ubezpieczeniowego i zobowiązało się do opłacenia kosztów pobytu naszego chorego pupila w jednej z tych klinik, kosztów badań, leków, zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych. Aby otrzymać wypłatę ubezpieczenia wystarczy przedstawić rachunki. Zadaniem właściciela jest dostarczenie psa lub kota do kliniki, gdyż, PZU nie zwraca kosztów dojazdu weterynarza do zwierzęcia, czy przewiezienia zwierzęcia do kliniki. Ubezpieczenie nie pokryje również kosztów zaniedbania szczepień ochronnych, zabiegów dentystycznych, rehabilitacji i fizykoterapii oraz kosztów protez. Podobnie jak w przypadku polis dla ludzi, składka zależy od wieku zwierzęcia oraz od sumy ubezpieczenia zadeklarowanej przez właściciela. Im zwierzę starsze tym składka wyższa. Ubezpieczenie kosztów leczenia psów i kotów nie cieszyło się jeszcze zbyt dużym zainteresowaniem. Np. w roku 2003 sprzedano niewiele ponad 180 polis.

Allianz oferuje ubezpieczenie Home assistance. Jest to dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa zapewniona klientom Allianz, którzy zawierają umowę ubezpieczenia mieszkania „Wszystko co w domu”. Ubezpieczenie Home Assistance stanowi integralną część ubezpieczenia mieszkań. Jeżeli w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania w miejscu zamieszkania ubezpieczony jest hospitalizowany przez okres dłuższy niż 2 dni, to po uzyskaniu przez uprawnionego lekarza potwierdzenia, co do przewidywanego czasu hospitalizacji, Allianz zapewnia opiekę nad zwierzętami domowymi – zorganizowanie i pokrycie kosztów opieki nad zwierzętami domowymi przez osobę wskazaną w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, w limicie do 150 zł i maksymalnie do 3 dni. Jeżeli po upływie tego okresu będzie istniała konieczność przedłużenia opieki, Allianz dołoży starań by zorganizować zwierzęciu dalszą opiekę u rodziny lub w schronisku dla zwierząt. Świadczenia te realizowane są w sytuacji, gdy w miejscu zamieszkania ubezpieczonego nie ma żadnej osoby mogącej zapewnić opiekę nad psami i kotami oraz pod warunkiem przedstawienia aktualnego zaświadczenia o szczepieniach profilaktycznych.
Odpowiedz
#3
Jedynie mogę polecić PZU.
Odpowiedz
#4
Wiele towarzystw proponuje ochronę przed agresją zwierząt jako rozszerzenie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które obejmuje pokrycie szkód wyrządzonych przez zwierzę domowe – psa albo kota. Taką opcję dają towarzystwa ubezpieczeniowe Generali, Hestia albo Warta przy czym należy pamiętać o wyjątkach nieobjętych ochroną, takich jak zdarzenia spowodowane umyślnie.

Allianz wydaje się wychodzić naprzeciw właścicielom psów i kotów ze swoją rozszerzoną ofertą OC nazwaną wdzięcznie „Podaj łapę”, przygotowaną wraz z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt (stąd warunkiem zawarcia umowy jest elektroniczne oznakowanie zwierzaka). Polisa ma chronić przed roszczeniami osób poszkodowanych w wyniku pogryzienia, zniszczenia mienia lub spowodowania wypadku przez czworonoga, a jej roczny koszt to 47 zł za psa, 57 zł za psa rasy agresywnej i 38 zł za kota. Składka nie jest wysoka, a jest rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli myślisz o zainwestowaniu w OC w życiu prywatnym.

Firma ubezpieczeniowa Lynx wprowadziła na polski rynek produkt, idąc za przykładem ubezpieczeń istniejących już w innych krajach Unii Europejskiej, takich jak Niemcy, Anglia czy Francja. Petsupport oferuje polisy o zróżnicowanym zakresie ochrony Twojego psa lub kota. Od Ciebie zależy, czy chcesz zapewnić sobie jedynie podstawową ochronę, która obejmie OC, leczenie powypadkowe i koszty pochówku czy chcesz, żeby ubezpieczenie pokryło także koszty leczenia choroby, hotelu dla zwierząt, poszukiwania zaginionego pupila itd. Możesz także zdecydować jaka powinna być wysokość udziału własnego w odszkodowaniu.

Warunkiem zawarcia umowy każdego ubezpieczenia, pokrywającego koszty leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków zwierząt, jest przedstawienie orzeczenia lekarskiego, które możesz otrzymać od każdego weterynarza, który zbada Twojego psa lub kota. Częstym wymogiem jest także minimalny wiek psa – 6 miesięcy oraz wspomniana już elektroniczna rejestracja czworonoga.
Odpowiedz
#5
Z tego, co wiem PZU jest godne polecenia
Odpowiedz
#6
Chyba tylko PZU ubezpiecz zwierzeta Smile
Odpowiedz
#7
a nie na szkody jakie wywołały zwierzęta jest ubezpieczenie tak mi się wydaje?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości