Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jakim banku najbardziej się opłaca?
#1
Czy PKO BP ma dobre konta oszczednościowe?
Odpowiedz
#2
Sam mam akurat w pko połączenie konta oszczędnościowego z młodzieżowym. Za młodzieżowe całkiem za darmo a za oszczędnościowe płacę 1 zł/mies. Za grudzień przy kwocie ok 4600 zł wyszło mi 1,65 zł odsetek z tego 32 gr zabrał podatek. No i ta 1 zł opłaty więc mi wyszło ok 30 gr zysku w skali miesiąca.
Odpowiedz
#3
Ekstra zysk w eurobank. 2,5% dla nowych klientów
Odpowiedz
#4
(06-01-2017, 20:31)kam11121 napisał(a): Sam mam akurat w pko połączenie konta oszczędnościowego z młodzieżowym. Za młodzieżowe całkiem za darmo a za oszczędnościowe płacę 1 zł/mies. Za grudzień przy kwocie ok 4600 zł wyszło mi 1,65 zł odsetek z tego 32 gr zabrał podatek. No i ta 1 zł opłaty więc mi wyszło ok 30 gr zysku w skali miesiąca.

Nie jest to zbyt dobra inwestycja moim zdaniem, chyba że jeszcze z innych względów wybrałeś ten bank. Dla przykładu w Millennium konto oszczędnościowe jest za darmo, przy oprocentowaniu promocyjnym (2,7%) z nieco ponad 2tys mam niecałe 4zł odsetek (po odliczeniu podatku), cały czas niedużo, ale dla młodej osoby myślę zawsze coś. Nawet bez robienia lekkich kombinacji żeby utrzymywać oprocentowanie promocyjne wyjdzie mi około 1zł odsetek i nic mi od tego nie zabierają. Przy tak małych kwotach do oszczędzania warto wybrać konto oszczędnościowe zupełnie za darmo żeby nie zabierało praktycznie 3/4 odsetek. Ja osobiście posiadam konta w trzech bankach i przerzucam sobie oszczędności w zależności od tego co mi się aktualnie opłaca (millennium i ing + mbank dla konta walutowego)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości